Černé slunce z pohledu Aleca-Pasování do role ochránce(2.kapitola)

19. ledna 2010 v 20:44 | Cullens lady|M| |  Černé slunce z pohledu Aleca
Páni, opět jsem to zvládla. Jse moc hodní, ae aby té chváli nabylo až moc. Většině se líbí povídka z pohledu Aleca, tahle část je z jeho pohledu. Je to lehčí, když se máte od čeho odrazit, myslím část z pohledu Rebeky. Myslim, že by se ám tahle kapitolka mohla líbit, tak se podívejte a napište, ani nevíte, jak to potěší.Čekal jsem, že mou pomoc odmítne, ale nečekaně jse mé ruky chytila. Pomohl jsem jí vstát. Zmocnilo se mě nevídané štěstí, štěstí, že mi důvěřuje. Nedokázal jsem jí jen tak opustit a navíc jsem chtěl vědět, kde je její pokoj.
"Obdivuju, jak si s Jane dokázala tak zatočit."přerušil jsem ticho.
"Ty se nezlobíš? Je to tvá sestra."
"Někdo jí lekci dát musel, je to s ní k nevydržení."
Usmála se,srdce se mi mohlo rozskočit blahem.
"Je mi líto, co se stalo. Myslím, to co se stalo tobě, že jsi upír."
Vypadala trochu zklamaně. Chtěl jsem se jí dotknou, vyhledit její svraštělé čelo. Nejspíš by mě považovala za blázna. Neydržel jsem to a musel jsem se dotknou jejího dokonalého bličeje.
Pohledil jsem jí po tváři. Zavřela oči a tvář se jí rozjasnila. Připadal jsem si užitečný, jakoby jí má přítomnost dělal radost. Proč já? Proč jsem jí musel téměř zabít? Zabil jsem její rodinu, bylo by fér, aby se to dozvěděla, ale pak by mě možná nenáviděla. Uvnitř sebe jsem sváděl neskutečný boj. Nehodlal jsem podstoupit takové ryziko. Možná by jí to ublížilo, byl jsem jediný, komu důvěřovala, nemohl jsem zklamat. Neměl jsem to udělat, neměl jsem se vůbec nerodit, možná by teď byla s rodinou někde na prázdninách a byla by šťastnější než teď.
"Promiň." nic víc jsem říct nedokázal.
"Proč se omlouváš?"
Protože jsem zabil tvou rodinu, chtěl jsem zabít i tebe a k tomu jsem se do tebe zamiloval. Bojím se, že ti ublížím, že něco řeknu a ty budeš nešťastná. Možná se pletu, ale příde mi, že mě máš taky ráda, že mi věříš, co když zkamu?
Tohle jsem jí chtěl říct, ale nemohl jsem. Užuž jsem ta slova ze sebe vypravil, pak jsem v sobě slova zadusil, nemůžu jí tolik ublížit.
Otevřela oči, pátrala v těch mých. Už jsem to dál nemohl snášet, pohled na někoho, koho miluju a komu jsem zničil život. Nikdo už jí nemůže ublížit. Jednou a dost. Stačí, že jsem jí já ublížil psichycky a Jane fyzicky.
"Slibuju, že tě ochráním. Nikdo ti neublíží." musel jsem odejít.
Jane už jí neublíží, ani Aro. Dokonce ani já jí neublížím, ochráním jí.
Aro mě hodně naštval a Caius taky. Nenapadlo je, že je to taky bytost, možná ne živá, ale rozhodně to není stroj. Stroj na zabíjení. Taky má city, možná jich má víc než ostatní. Chtěli jí použít pouze, aby pronikli štítem Cullenových. Došlo mi, že to není jen o Rebece, vnímají tak všechny, jako schopnoti, zajímá je jen to.

Nemýli jsem se, skutečně mě milovala, nějakým zázrakem jsem našel mou spřízněnou duši. Zatímco jsem jí miloval více a více, Volturiovi jsem více a více nenáviděl, včetně Jane. Aro Rebeku pořád zkoušel, většinou jsem ho přemluvil, abych na ní schopnosti směl vyzkoušet já, přece jen to pro ní bylo příjemnější, ale jen tělesně. Říkala, že je velmi těžké, když si představuje, jak blizoučko jsem smrti. Uklidňoval jsem jí, že jen tak neumřu. Byla to lež. Skutečně měla ty nenebezpečnější schopnosti, jaké jsem kdy viděl. Bylo to nesnesitelné, cítit, jak se mé tělo trhá na kusy, jak umírám a to nikdy nezašla tak daleko, aby prasklina přesáhla čtyři centymetry. Alespoň jsem se tomu nebránil, pak by to bylo horší, k trhání na kusy by se přidaly silné křeče. Ale nevadilo mi to, narozdíl od Rebeky. Příčilo se jí to, musel jsem jí přemlouvat, aby konečně přestala vzdorovat, jeden čas dokonce odmítala se mi postavit, předváděla, že schopnosti ztratila, ale to nebylo možné. Věděl jsem, že porušuju slib, ale bylo to skutečně lepší. Jane si pro ní připravovala horší mučení, dokonce se připravovala, aby se dokázala ubránit, pochybuju, že by se jí to povedlo, ale jistota je jistota. Nakonec si Rebeka zvykla, když viděla, že mi neubližuje, neubližovala ani sobě. Přesto to pro ní bylo těžké, snažila se o tom nemluvit a zapomenout na to.

Byli jsme v jejím pokoji, ležela na mé hrudi a já byl v sedmén nebi. Hladil jsem jí po těch nádherných hnědých vlasech, které jí splývali téměř do půli zad. Docela jsem si přál mít dar, jako te vegetariánský upír s bronzovými vlasy. Věděl bych, na co myslí. Krásná představa, na druhou stranu, nebylo by to k ní úplně fér. Láska byla nádherná věc. Jane mi záviděla, prý jsem jiný, víc šťastný. Byl to pocit, který ona ještě nezažila a docela jsem jí litoval.
"Alecu,"vždycky mě píchlo u srdce, když vyslovila mé jméno. "Co by se stalo, kdyby se Aro dozvěděl, že tě miluju?" znovu o sobě srdce dalo vědět, reakce na poslední slovo, ale pak jsem si uvědomil, na co se ptá, zrovna na to jsem chtěl, aby se neptala.
"A já miluji tebe,"usmál jsem se, douhoupal jsem se k odpovědi, i když s velkou nechutí. "Nejspíš by nás zabil, nebo alespoň jednoho. Nelíbilo by se mu to."
"Ale proč?"byla vyděšená, odhadl jsem, že by jí nevadila vlastní smrt, ale moje smrt. Potěšilo mě to a zároveň se mi to nelíbilo.
"Bojí se, bojí se, že bychom gardu opustili. Jednou už se mu to stalo, Eleazar se rozhodl přidat se k vegetariánům, když poznal Carmen."
"Vegetariánům?"pozdě jsem si uvědomil, že jsem prozradil mnoho. Další věc, kterou bych před ní rád utajil, nechtěl jsem, aby věděla, jaké s ní má Aro plány.
"Živí se krví zvířat, myslí, že jsou pak menší zrůdy. Je to velmi těžké, odolat lidské krvi. Nedávno jsme s takovými, jako jsou oni, měli nemilý incident."opět chyba z nepozornosti, její oči mě přiliš hypnotizovaly, než abch před ní mohl něco tajit.
"Co se stalo?"
"Jen nedorozumění, ale Aro se chce pomstít. Jedna upírka působí jako štít a tak nad nimi ztrácíme výhodu. Její štít je jen proti schopnostem, které fungují v mysli. Jako mám já a Jane. Ty máš naopak ty, které působí na tělo, takže bys jejím štítem bez problémů prorazila. Aro tě chce využít, ale musí mít důvod, proč je obvinit."nemělo cenu před ní cokoliv tajit, má právo vědět tu krutou realitu.
"To není správné."
"Není."před tím, než jsem se zamiloval mi to správné přišlo, až v tuhle cvíli jsem si uvědomil, jaké změny se mnou provádí.

Netrvalo dlouho a museli jsme opět zasáhnout. Nějaký upír si nedal pozor a jeho novorozená smečka byla příliš nápadná. Jane, Felix a Demetri už se postarali, aby ty novorozené někdo potrestal. Byl jsem klidnější, když tu Jane nebyla. Pořád mě děsilo vědomí, že Rebeka je Jane tak blízko. Byly to zbytečné obavy, Rebeka se uměla poradit sama, ale přesto jsem byl klidnější. Bohužel se brzy vrátili, viníka přivedli s sebou. Aro se rozhodl, že vyzkouší Rebečiny schopnosti úplně, že nebude muset přestat.
"Rebeko?"
"Ano, pane!"na okamžik mi připomenula Jane, která právě nenávistně vrčela. Tohle místo zastávala dřív ona.
"Ale no tak, má drahá,"napomenul jí Aro. "Můžeš se pustit do díla, drahoušku."usmíval se na Rebeku.
Ten upír spadl na zem, svíjel se v křečích, věděl jsem, jak je to pro něj těžké. Praskliny se rozšižovaly a mě zaplavily nebalahé vzpomínky na mou vlastní bolest. Tělo toho hžíšníka se postupně trhalo na malé kousíčky, Felix s Demetrim je do posledního spálili. Aro byl nadšený, tleskal a smál se od ucha k uchu.
"Výborně Rebeko! Dokázala jsi to. Výborně!"usmíval se nadšeně.
Usměv mu oplatila, i když nebyl tak radostný. Sesunula se na zem, kdyby byla člověk, jistě by brečela. Chytil jsem jí a vytáhl na nohy. Vypadala, že se obviňuje z vraždy. Samozřejmě, to jsem chápal.
"Neboj se! Smrt si zasloužil."snažil jsem se jí chlácholit.
"Ale..."
"Já vím, poprvé je to těžké. Ber to z té lepší stránky, někoho jsi zachránila, kdyby nebylo nás, spousta lidí by ztratila lidský život a ani jejich upíří by netrval příliš dlouho."byla to chabá útěcha, ale když já jsem zabil prvního upíra, potřeboval jsem, aby mi to někdo řekl. Aby mě ujistil, že jsem vlastně hrdina. Vypadala klidnější. Největší radost mi udělalo, když jsem jí mohl nějak pomoci.
Pohladil jsem jí po líbezné bělostné tváři a zlehka políbil na tvář.
"Všechno bude dobré."zašeptal jsem.
"Jen když budu s tebou."vydechla. Srdce mi radostně poskošilo a já si už po tisícáté v hlavě opakoval, že jsem ten nejšťastnější upír na světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Z jakého pohledu se ti povídka víc líbí?

Z pohledu Rebeky
Z pohledu Aleca

Komentáře

1 Emiinka♥ Emiinka♥ | Web | 19. ledna 2010 v 22:04 | Reagovat

je to krásně napsaný ;-)
tyjo ale té upírky bych se jako bála! když dokáže jen tak někoho roztrhat na kousky
pěkně si to vymyslela ;-)

2 *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ | Web | 20. ledna 2010 v 6:47 | Reagovat

Ale vůůbec ...jááá miluju tyhle povídky,zvlášť,když je píše S. Meyer č.2:-)
ÁÁÁ!!! Noo,ale teďkon tenhle díl....neni co dodat..opět jsme zamořena náádhernou kapitolou...prostě kráása,kráása,kráása!!!

3 Bl○○dyALice your SB♥♥ Bl○○dyALice your SB♥♥ | Web | 20. ledna 2010 v 9:25 | Reagovat

To je tááák krásnýý už ám vytisklou první kapitolu vymýšlím desing na obalu knížky :DD

4 aRTie aRTie | Web | 20. ledna 2010 v 11:50 | Reagovat

zčínám být závislá xDDD teď už musím páč jsem ve škole ale večer si to přečtu celý x) zatím pp :*

5 *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ | Web | 20. ledna 2010 v 14:36 | Reagovat

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!!

6 *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ | Web | 20. ledna 2010 v 14:51 | Reagovat

:-)

7 Kiki Kiki | Web | 20. ledna 2010 v 15:23 | Reagovat

Jé, tak děkuju moc :))

8 *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ | Web | 20. ledna 2010 v 15:29 | Reagovat

jj:-)

9 *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ *Klára_y♥ur_l♥ve_Aff♥ | Web | 20. ledna 2010 v 15:31 | Reagovat

ÁÁle neřikej,že ti došla inspirace!
Nedošla!! To je omyl!!!
DÁÁŠ TO NA 100%
Hele a víš co by mě zajímalo,jestli se Rebeca vydá spolu s Volturiovými ke Cullenům...to by byl test vůči Belle...hmm..

10 Deedou tvé Sbé =o* Deedou tvé Sbé =o* | Web | 20. ledna 2010 v 15:49 | Reagovat

...ahooojik:)...rada bych si to taky přečetla, ale ted nemám moc času:(...ale o víkendu se na tu povídku vrhnu ok:)...podle těch komentařu to stoji za to:)

11 aRTie aRTie | Web | 20. ledna 2010 v 16:01 | Reagovat

blbost to určo není a,pokud si to myslíš tak se pleteš... kdyby to byla blbost tak to nikdo nečte xD je to vážně super

12 aRTie aRTie | Web | 20. ledna 2010 v 16:22 | Reagovat

no nwm každej asi ne  :D ono je to zároveň něco známýho a i něco novýho což je na tom právě to skvělý  :-)

13 te-ju-ska te-ju-ska | Web | 20. ledna 2010 v 16:24 | Reagovat

luxus a krásný design

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama